ArkForum
ArkForum: Az építőipar és ingatlanszektor művészeti közössége
Szponzorációs partner: VELUX
Értékalapú, minőségorientált és hosszútávú gondolkodás az építőiparban? - Nemzetközi és hazai példák a művészet eszköztárával? - Szakmai kapcsolatépítés és új tudás elsajátítása?
Az épített és lakókörnyezetünk elfogadása nagyban attól függ, mennyire tudjuk megtölteni azokkal az értékekkel, amelyekben hiszünk és amely rendszerben jól érezzük magunkat. Az Art is Business már régóta figyelemmel kíséri az építőipar és ingatlanszektor működését és kapcsolódásait a kultúra tükrében. A nemzetközi és hazai szereplők egyre jobban figyelnek a különböző előírásokra, betartják a CSR, ESG riportálásokat, igyekeznek élhető és fenntartható életközösségéket teremteni.
Ugyanakkor a művészettel kapcsolatban valamiért a többség szkeptikus: felmerül a kérdés, hogy miért és mire jó, ha ez a terület megjelenik a gondolkodásunkban és mindennapjainkban. A kérdés jogos, hisz valóban nehéz a hatását egyenes skálán mérni, de ha nyitottan állunk hozzá és meg akarjuk érteni, mitől kell és lehet is a területet valódi financiális értékként kezelni, megváltozhat a helyzet.
A hosszú távú értékközvetítés és átadás az Art is Business számára alap és ezt minden alkalommal igyekszik is közvetíteni a megfelelő közösségekben. Ezért hoztuk létre kifejezetten az építőipar, ingatlanszektor és építész világ számára az ArkForumot, amely a művészet jól „felhasználhatóságáról” és értékállóságáról szól.
A 2025-ben induló közösség céljai:
1. Kézzelfogható kapcsolódások megteremtése a művészeti szegmenssel érdek és érték alapon
2. Megmutatni, hogyan érdemes az épített környezetben megtalálni a különböző művészeti formák (nem csak vizuális művészetek) partneri megjelenését
3. Az építész, fejlesztő, ingatlanos szakemberek számára hazai és nemzetközi jó példák bemutatása, szakmai tudás átadása és értékalapú kapcsolatépítési platform bővítése
4. Segíteni abban, hogy minél több művészeti projekt valósulhasson meg a vállalatok stratégiai lépései mentén
A működési modell:
1. Évente négy közös esemény szervezése a piacot meghatározó kérdések mentén
2. Az események minden alkalommal izgalmas művészeti terekben vagy olyan céges terekben történnek, amelyek aktuálisan művészeti kapcsolódásúak
3. Éves szinten több háttéranyag készítése best practice szinten
4. Minimum két alkalommal nemzetközi vendég meghívása
5. Networking lehetőség a piaci szereplők, valamint egyéb a téma iránt érdeklődő üzleti szereplő és a művészeti szcéna között
6. A közösség tagjai éves tagsági díj ellenében plusz szolgáltatásokat vehetnek igénybe
7. Rövid időn belül a közösség tagjait nem csak az Art is Business felületein, de fontos szakmai fórumokon is megmutatjuk
A 2025-ben felmerülő témák:
1. Hol található meg a szektoron belüli vállalatok ESG jelentéseiben a művészet?
2. Értékesítés ösztönzése vagy márkaismertség növelése, esetleg mindkettő?
3. A jövőbeni lakókörnyezetben, új városszövetekben, hogyan érdemes a művészekkel kollaborálni, milyen gyakorlati szempontok játszanak a szerepet?
4. Irodai környezet:hogyan érdemes a dolgozók számára a közös tereket művészeti szempontból újrarajzolni? Kell e szakmai segítség egy műtárgy értelmezésében?
5. Kézzelfogható metszet a befektető, a kivitelező, az építész és a művészet számára: a Múzeum
Első alkalmak:
Március: 2024 júniusában nyílt meg a Reinhold Ersnt Múzeum, amely Németország legfiatalabb kortárs múzeuma. Különlegessége azon túl, hogy 20-21. századi modern és kortárs világsztárok alkotásait mutatja be, a tulajdonos-műgyűjtő Reinhold Ersnt építtette, az önkormányzattal különleges megállapodásban, a világhírű Fumihiko Maki építész egyik utolsó tervezéseként. Az ArkForum terve, hogy ezt a múzeumot mutatjuk be a nyitóeseményünkön, a tulajdonos és az építésziroda előadásán keresztül. A német vendégünk mellett magyar példát is hozunk a területről. Arra keressük a válaszokat, miért és hogyan érdemes gondolkodni a jövőről, a társadalmi felelősségvállalásról az építészeknek és a beruházóknak.
Június: Hollandia legmeghatározóbb ingatlanipari fejlesztő cége a BDP Group. Több évtizetes múltra tekint vissza a művészettel való kapcsolódása. A kulturális, ESG és CSR ügyekért felelős vállalati vezető érkezik hozzánk vendégként. Mellé hazai példát is hozunk.
Az eseményeken szakmai kerekasztal-beszélgetésekben keressük a válaszokat a felmerült témákban. A kerekasztalok vezetője: Kovács Dániel művészettörténész, építészeti kritikus.
---
A rendezvények jegyvásárlással látogathatók lesznek, de az Arkforum tagjai a következő előnyöket élvezhetik:
1. A tagok megfelelő és kiválasztott projektjeinek bemutatása zártkörű programjainkon szakmai vezetéssel meghívott vendégekkel.
2. A megfelelő művészeti tartalommal bíró projektek az Art is Business médiumban és szakmai médiapartnerek felületein megjelenítésre kerülhetnek.
3. Szakmai tanácsadás megfelelő művészeti projektek létrehozásában.
4. Kedvezményes projektmenedzsmenti együttműködés megvalósuló projekteknél.
Már velünk tartanak és a lista bővül:
Paradigma Ariadné Építésziroda,
MODEM - Modern és Kortárs Művészeti Központ,
Belépési lehetőségek 2025. január 31-ig:
1. Vállalatok számára: nettó 200 000 Ft/év (1-6 fő között)
2. Építészirodák számára: nettó 75 000 Ft/év ( 1-3 fő között)
3. Magánszemélyek számára: nettó 50 000 Ft/év (1 fő)
4. Kulturális közösségek számára: nettó 75 000 Ft/év (1-3 fő között)
2025-ben az ArkForum szponzora a VELUX, amely támogatással válik lehetővé, hogy az éves tagdíj ebben a formában tud megvalósulni.
További kérdések és belépés a közösségbe: info@artisbusiness.hu