
A Warner multimédiás NFT-ként is elérhetővé teszi a Flash: A Villám című új szuperhősfilmjét
Az egy hónapja bemutatott film az Eluvio oldalán vásárolható meg július 18-tól.
Nem streamingcsatornán, hanem multimédiás NFT-ként teszi elérhetővé az idei év eddigi legnagyobb bukásának számító Flash: A Villám című filmet a Warner – írja az IGN.
A blokkláncon történő beszerzést követően a film 4K minőségben nézhető, emellett pedig „immerzív Web3-as élményként", öt digitális helyszínhez is hozzáférhet a vásárló. [Az immerzió belemerülést jelent. A Web3 kifejezést a web interakciójának és használatának többféle fejlődési útvonalon történő jellemzésére használják, beleértve a térbeli web létrehozását, a mesterséges intelligencia eszközeinek felhasználását és a tartalmak elérhetővé tételét számos, nem böngésző típusú alkalmazáson vagy Web3-as böngészőn keresztül – a szerk.] Ezek rejtett, kiterjesztett valóságában virtuális tárgyakat is be lehet gyűjteni, amelyek segítségével extrákhoz jut hozzá a néző, például a forgatásról készült felvételekhez. [Az NFT non-fungible token, azaz nem helyettesíthető zseton. 2017-ben jelent meg a digitális piacon és az Ethereum kriptovaluta blokklánc technológiáján alapul. Az NFT képhez, animációhoz, videóhoz, hangfájlhoz kapcsolt kódsor, amely az eredetiség igazolására szolgál – a szerk.]
Az elmúlt években egyre több vita tárgyát képezte az NFT-technológia, elsősorban a videójátékok terén, de a művészeti világban is, ahol milliárdokért kelnek el NFT-képek. 2022 januárjában azonban, miután a piac elérte a csúcsot, mintegy kilencvenhét százalékkal visszaesett az NFT-kereskedelem. Ennek ellenére azonban a Warner továbbra is az NFT-technológiával terjeszti filmjeit: A Gyűrűk Ura: A Gyűrű Szövetsége és a Superman is elérhető ilyen formában, a Flash azonban azért kivételes, mert most először kerül ki a digitális piacra a Warner egy friss filmje. Az Ezra Miller főszereplésével készült film éppen csak átlépte a százmillió dolláros bevételt az észak-amerikai mozikban. Világszerte eddig mindössze 263 millió dollárt hozott a film a készítőknek, így azonban még a gyártási és marketingköltséget sem hozta vissza, amely megközelítőleg 330 millió dollár.
Lásd még:
- Az ér el sikereket az NFT-piacon, aki amúgy is jó művész
- Kriptotőzsdére kerülhetnek a kortárs magyar alkotások
- Jehan Chu – kriptobefektető és NFT-gyűjtő
------------
Cikkeink írásához az Alrite beszédfelismerő (speech-to-text) megoldást alkalmazzuk.
Nyitókép: Ezra Miller a Flash: A Villám főszereplőjeként (forrás: INTERCOM)
Szenvedélyesen szeretjük a kultúrát, a művészeteket és a stratégiai gondolkodást. Ez ingyen van. A lapkiadás és az online magazin működtetése azonban pénzbe kerül. Kérjük, ha teheti, támogassa az Art is Business hiánypótló munkáját!
2025 decemberében jelentetjük meg A mecenatúra 125 éve 1900-tól napjainkig című kiadványunkat.
Támogassa a kiadvány létrejöttét, legyen Ön is mecénás!