.jpg?w=1280&h=720)
Meseíró pályázat általános iskolai diákok számára
A zene felfedezése, a hozzá való kapcsolódás hatalmas élmény, életre szóló kapcsolatot, sőt szerelmet alapoz meg. A MÁV Szimofonikus Zenekar most ennek a kapcsolatnak feltárására invitálja az általános iskolás diákokat mese- és novellaíró pályázatában. A pályázatra október 22-ig lehet pályázni.
A MÁV Szimfonikus Zenekar zenei témájú mese- és novellaíró pályázatot hirdet általános iskolás diákok és osztályok számára.
A pályázat célja, hogy a résztvevők saját valós, vagy elképzelt történetekkel mutassák be, milyen élményt nyújthat a zene felfedezése, megismerése és szeretete.
A pályázók legjobb írásai alapján a MÁV Szimfonikus Zenekar művészei az eredményhirdetéssel egybekötött hangversenyen olyan zeneműveket adnak elő, amelyek a diákok történeteire reflektálnak.
A pályázat legfőbb célja azonban a diákok szemléletformálása a zenéhez kapcsolódó irodalmi alkotások – mese, novella – készítésével, valamint a gyerekek íráskészségének, fantáziájának erősítése.
Ki pályázhat?
A diákok két korcsoportban indulhatnak egyéni vagy osztályszinten. Budapesti, Pest megyei diákok jelentkezését várják, akik nyugodtan támaszkodhatnak bármilyen pedagógus vagy nagykorú személy segítségére.
- korcsoport: alsó tagozatos diákok (1-4. osztályos tanulók)
- korcsoport: felső tagozatos diákok (5-8. osztályos tanulók)
Amennyiben osztályként szeretnének indulni, fontos, hogy a csapattagok ugyanabba a korcsoportba tartozzanak.
Pályázni olyan, a pályázó önálló alkotásának tekinthető magyar nyelvű mese vagy novella megírásával lehet, amelynek zenei vonatkozása van.
A mese címe: A HARSONA
A meséből a következő lényeges információknak kell kiderülniük:
- Ki a főhős? Legyen kapcsolata a harsonával.
- Ki, vagy mi indítja el az útján? Mi a vágya, célja, küldetése?
- Milyen akadályokkal kell megküzdenie az útja során?
- Ki vagy mi segíti őt?
- Hogyan éri el végül a célját?
- Mi lesz végül a jutalma?
Minden pályázó csak egy művel indulhat, amely más pályázaton nem vett részt, illetve publikálásra nem került. A műveket az első korcsoportban minimum kétezer, a másodikban minimum háromezer karakter terjedelemben várják, amibe a szóközök is beleszámítanak.
A pályaművekhez külön dokumentumban mellékletként csatolhatók illusztrációk, rajzok, egyéb vizuális elemek, a zsűri azonban kizárólag az írott anyag minőségét veszi figyelembe a döntésnél.
Mit értékel a zsűri?
A zsűri a következő szempontok alapján értékeli az írásokat:
ALAPÖTLET
Mi az alapötlet, az hogyan kap zenei tartalmat, illetve hogyan kapcsolódik össze a meseszerűséggel vagy a novellai megvalósítással?
KREATIVITÁS
Eredetiség; képzeletgazdagság
ÍRÓI KÉSZSÉG
Nyelvi kifejezőkészség; szókincs; érthetőség; humor
Megjegyzés: a helyesírási hibák nincsenek jó hatással a zsűrire!
TÖRTÉNETFEJLŐDÉS
Fordulatosság; izgalom; csattanó
A zsűri tagjai: Fenyő Gábor, az Unokák és nagyszülők c. hangversenysorozat szerkesztője, Seidl Dénes trombitaművész és műsorvezető, Dénes-Worowski Marcell karmester és nagybőgőművész, Gyivicsán György harsonaművész és pedagógus.
Mit lehet nyerni?
Korcsoportonként a három legjobbnak ítélt pályaművet díjazzuk.
I. helyezett: 60.000 (hatvanezer) Ft összegű díj
II. helyezett: 40.000 (negyvenezer) Ft összegű díj
III. helyezett: 20.000 (húszezer) Ft összegű díj
A díj elsősorban tárgyjutalom, de a szervező döntése szerint a díj értékének összeghatáráig kiegészíthető vagy helyettesíthető vásárlási- vagy ajándékutalvánnyal is.
Minden pályamű, amelyet a szakmai zsűri közlésre alkalmas színvonalúnak talál, megjelenési lehetőséget kap a Zenekar 2021. december 11-i ifjúsági hangversenyének műsorfüzetében. Az 1. korcsoportban indulók garantált nyereménye a Zenekar Zene-Tér-Kép Játszókönyve, ezen felül minden pályázó meghívást kap a 2022. március 19-i ifjúsági hangversenyre, ezen felül elismerésben, valamint apró meglepetésben részesül, amely a 2021. december 11-i hangversenyen kerül átadásra.
A szervező fenntartja a jogot megosztott díjak odaítélésére, továbbá arra, hogy indokolt esetben ne osszon ki minden díjat.
A díjazottakat e-mailben értesítik, illetve nevüket a Zenekar honlapján teszik közzé.
Fontos dátumok
Mese beérkezésének határideje: 2021. október 22. (péntek) 24:00 óra
Az elbírálás határideje: 2021. november 7.
Nyertesek értesítése: 2021. november 14-ig
A nyertes mesék, illetve azok alapján inspirált koncert időpontja, helyszíne: 2021. december 11. 10:00, Magyar Nemzeti Múzeum Díszterme
Hogyan lehet pályázni?
A pályázatot kizárólag elektronikus úton lehet benyújtani, azt az office@mavzenekar.hu e-mail címre várjuk. A pályázatot word, a rajzot, illusztrációt (ha van) pdf, jpg vagy png kiterjesztésű fájlként kell mellékelni. A pályázathoz a kitöltött pályázati adatlapot is csatolni kell! Kézírásos/szkennelt pályázatot nem fogadunk el. Ha a pályázó még nem tud word dokumentumot készíteni, kérje a szülő vagy pedagógus segítségét.
A jelentkezési űrlap letöltése: ITT.
További információk
Nevezési díj nincs.
A pályázat benyújtásával a pályázó hozzájárul, hogy ha elismerésben részesül a pályaműve, akkor lemond a jogdíj követeléséről és a díjazott mesét vagy annak részletét a MÁV Szimfonikusok Zenekari Alapítvány szabadon publikálhatja – nyomtatott vagy elektronikus formában, valamint felolvasással -, illetve felhasználhatja zenei edukációs tevékenységéhez.
Sok sikert és jó munkát kívánunk a pályázóknak!
Szenvedélyesen szeretjük a kultúrát, a művészeteket és a stratégiai gondolkodást. Ez ingyen van. A lapkiadás és az online magazin működtetése azonban pénzbe kerül. Kérjük, ha teheti, támogassa az Art is Business hiánypótló munkáját!
2025 decemberében jelentetjük meg A mecenatúra 125 éve 1900-tól napjainkig című kiadványunkat.
Támogassa a kiadvány létrejöttét, legyen Ön is mecénás!