„A művészet az elmondhatatlan tolmácsa”
– Elindult a jelentkezés a Zachor Alapítvány a Társadalmi Emlékezetért művészeti pályázatára
A civil oktatási szervezet a pályázatot minden évben hagyományosan január 27-e, a holokauszt nemzetközi emléknapja tiszteletére hirdeti meg. Az idei felhívás egybeesik az auschwitz-birkenaui láger felszabadításának 80. évfordulójával.
A pályázat keretében a diákok művészeti alkotásokat készítenek a Dél-kaliforniai Egyetem (USC) Soá Alapítványának holokauszt-túlélőkkel és szemtanúkkal készült (magyar vagy idegen nyelvű) interjúklipjei alapján. A beszélgetések ITT találhatóak, az oldalon különböző topikokra és nyelvekre szűrni a Browse Topics gombra kattintva lehetséges. Az idei évben, tekintettel az évfordulóra különös hangsúlyt fektetnek a felszabadulás és hazatérés témájára.
Természetesen továbbra is várják a platformon található bármelyik klip alapján készült alkotásokat, de most kiemelten számítanak a Felszabadulás/Hazatérés témára reflektáló művekre. Ezek lehetnek rajzok, festmények, képregények vagy bármely más művészeti alkotások: animációk, novellák, versek, zeneművek, fotómontázsok.
A pályaműveket a zachor@zachor.hu emailcímre várják, a pályázó nevének és a mű címének megjelölésével, valamint a jelentkezési lap kitöltésével.
Az alkotásokból virtuális kiállítást hoznak létre a Zachor oldalán, a pályaművet beküldő diákokat és felkészítő tanáraikat ünnepélyes záró rendezvényen látják vendégül, amely eseménynek a budapesti Ludwig Múzeum ad helyet.
A program fővédnöke az Oktatási Jogok Biztosa, dr. Aáry-Tamás Lajos.
További információ ITT, jelentkezni pedig ITT lehet.
Jelentkezési határidő: 2025. február 2.
Nyitókép: „A művészet az elmondhatatlan tolmácsa” című pályázatra készült művekből összeállított vándorkiállítás Kondoroson 2018-ban (forrás: Zachor)
Lásd még:
Újra lehet pályázni az Esterházy Art Award-díjra – Negyvenöt év alatti művészek jelentkezését várják
„Felvállaltam: igen, ez vagyok én” – Beszélgetés Bíró Eszterrel
Szenvedélyesen szeretjük a kultúrát, a művészeteket és a stratégiai gondolkodást. Ez ingyen van. A lapkiadás és az online magazin működtetése azonban pénzbe kerül. Kérjük, ha teheti, támogassa az Art is Business hiánypótló munkáját!