
Meghosszabbították a Renoir-kiállítást a Szépművészeti Múzeumban
Az eredetileg tervezetthez képest két héttel később, január 21-én zár a tárlat, ahol a francia mester csaknem hetven alkotásával találkozhat a közönség.
A Renoir. A festő és modelljei című kiállítás a nagy érdeklődésre való tekintettel hétfőn is látogatható és hétvégén egy órával korábban, már 9 órakor megnyitja kapuit az érdeklődők előtt.
A tárlat eredetileg január 7-én zárt volna, de a múzeumnak sikerült megállapodnia a tárlat meghosszabbításáról a külföldi kölcsönző intézményekkel. A Renoir emberábrázolásait középpontba állító kiállítás a párizsi Musée d'Orsay-vel és a Musée de l'Orangerie-vel együttműködésben valósult meg. A tárlatra több mint húsz külföldi közgyűjteményből kölcsönzött műtárgyakat a Szépművészeti Múzeum.
A kiállításon olyan fő műveket láthat a közönség, mint például A hinta, a Vidéki tánc és a Claude Renoir bohócjelmezben című alkotások. A festőnek szentelt első magyarországi bemutató – amelyen a Szépművészetiben őrzött csaknem harminc Renoir-alkotás is kiemelt szerepet kap – kronológiai és tematikus elrendezésben ismerteti a művész fejlődését. A tárlaton most első alkalommal állították ki együtt Renoir Fekvő női akt (Gabrielle) című alkotásának mindhárom, 1903 és 1907 között készült változatát, melyek közül az elsőként megfestett remekmű 2019-ben, egy gyűjteménytörténeti jelentőségű vásárlás révén került a Szépművészeti Múzeumba.
Lásd még:
Randevú a Szépművészeti Múzeum és a Magyar Nemzeti Galéria páratlan tárlataival
Nyitókép: Renoir Vidéki tánc című festménye a Szépművészei Múzeum kiállításán (fotó: Hegedüs Róbert / MTI)
Szenvedélyesen szeretjük a kultúrát, a művészeteket és a stratégiai gondolkodást. Ez ingyen van. A lapkiadás és az online magazin működtetése azonban pénzbe kerül. Kérjük, ha teheti, támogassa az Art is Business hiánypótló munkáját!
2025 decemberében jelentetjük meg A mecenatúra 125 éve 1900-tól napjainkig című kiadványunkat.
Támogassa a kiadvány létrejöttét, legyen Ön is mecénás!