
Nyílt pályázatot hirdet a Trafó Gondolat Generátor műhelye
– A legjobb jelenetekből vitaszínházi előadás készül
A kiírás szerint a Respect for the 23.ooo előadásból inspirálódva várnak pályaműveket. A darabbal a koreográfus, táncos Raubinek Lili a rendszerrel szembeni tehetetlenséget és küzdelmet mutatja be.
– Az előadással tiszteletemet akarom kifejezni aziránt a 23 ezer gyermek iránt, akik nap mint nap próbálnak túlélni a magyar gyermekvédelmi rendszerben. Habár tudom, hogy nekik ettől nem lesz se jobb, se könnyebb – mondja a darabról az alkotó, Raubinek Lili.
Hol jelennek meg az életünkben hatalmi helyzetek? Vannak-e cselekvési alternatíváink? Miért, mi ellen és milyen eszközökkel harcolunk? Milyen konkrét vagy szimbolikus tetteknek van értelme? Mikor kell feladni vagy stratégiát váltani? Milyen kis hétköznapi helyzetekben érhető el valós változás?
A pályázat kiírói az előadás vagy a fenti kérdések által inspirált, e felvetéseket tematizáló vitaszínházi jelenetet várnak a jelentkezőktől. A legjobb négy pályaműből – amellett, hogy tárgyi nyereményben részesülnek – előadást rendeznek a Trafóban. A nyertesek részt vehetnek az előadás próbáin, és akár segédkezhetnek is szövegük színpadra állításában.
Jelentkezhet kortól és előképzettségtől függetlenül bárki, aki szívesen látná viszont a jelenetét a Trafó színpadán. A pályázatokat 2024. október 27-ig várják a gondolatgenerator@trafo.hu címre, a tárgyba ezt kell írni: „Az ellenállás gyakorlatai pályázat”.
A beérkezett alkotásokat ezután több művészeti ágat képviselő zsűri értékeli: Erdős Virág (költő), Hajós Zsuzsa (dramaturg), Kelemen Kristóf (színházcsináló).
Az eredményhirdetés és a díjátadó esemény november 3-án 18:00-kor lesz a Trafóban. A jelenetekből készült vitaszínházi előadást november közepén mutatják be.
A pályázat részleteiről és menetéről további információkat ITT talál.
Nyitókép: Jelenet a Respect for the 23.000 előadásból (forrás: Trafó)
Lásd még:
Felhajtóerő a Trafóban – Mi a civil aktivizmus motorja? – részvételi játékok a Szabad Terek szervezésében
Trafó: színház a senki földjén – a Trafó Kortárs Művészetek Házát 2003-ban hivatalosan is színházzá nyilvánították
Szenvedélyesen szeretjük a kultúrát, a művészeteket és a stratégiai gondolkodást. Ez ingyen van. A lapkiadás és az online magazin működtetése azonban pénzbe kerül. Kérjük, ha teheti, támogassa az Art is Business hiánypótló munkáját!
2025 decemberében jelentetjük meg A mecenatúra 125 éve 1900-tól napjainkig című kiadványunkat.
Támogassa a kiadvány létrejöttét, legyen Ön is mecénás!