
Láthatóvá tenni a láthatatlan gyerekeket
– Közösségi patchwork takaró készül a Világszép KorTárs Kapcsolódások kiállításhoz
Idén ünnepli 15 éves fennállását a Világszép Gyermekvédelmi Alapítvány, amely a jubileum alkalmából rendhagyó kortárs képzőművészeti kiállítást és jótékonysági aukciót szervez a Ludwig Múzeumban. A Világszép Kortárs Kapcsolódások című tárlat nem csupán a művészeti alkotások bemutatója, hanem megható lenyomata annak a különleges találkozásnak, amely 24 elismert kortárs magyar alkotó és 77 állami gondozásban élő gyerek és fiatal között jött létre.
A jubileumi eseményhez kapcsolódóan a Világszép Alapítvány egy különleges közösségi kezdeményezést is indított Tegyük láthatóvá a láthatatlan gyerekeket címmel: egy 201 darabból álló patchwork takaró készül, amelynek minden elemén egy-egy állami gondoskodásban élő, és a Világszép Alapítvánnyal kapcsolatban lévő gyereknek a neve és életkora áll. A takaró a védelmet és támogatást jelképezi, amelyet az Alapítvány biztosít a gyerekek számára. Az alkotás a gondoskodás és figyelem szimbóluma, amely szeptember 12. és október 12. között a Ludwig Múzeum Világszép KorTárs Kapcsolódások kiállításának bejáratánál lesz látható.
Alkotás Varga Rita workshopján
A patchwork takaró elkészítésében bárki részt vehet, aki legalább 15 ezer forinttal támogatja az alapítványt. A támogatók az Alapítvány honlapján tájékozódhatnak a részletekről, az elkészült kis kézimunka műveket, augusztus közepéig várják.
A patchwork-kampányhoz több ismert közéleti szereplő is csatlakozott követként, köztük Tombor Nelli, Al Ghaoui Hesna, Eke Angéla és Budavári Balázs.
Szeptemberben, a Világszép KorTárs Kapcsolódásokon kiállított alkotásokat jótékonysági aukción árverezik el, a teljes bevételét a Világszép Alapítvány kapja. A befolyó összegből az Alapítvány továbbra is olyan programokat és célokat szeretne támogatni, amelyek közvetlenül segítik az állami gondoskodásban élő gyerekek életét.
Alkotás Havadtoy Sam workshopján
A kiállításban részt vevő művészek: Alföldi Róbert, Beresin Éva, Bóbics Diána, Bozó Szabolcs, Bukta Imre, Barabás Zsófi, Csató Józsi, Csurgai Ferenc, Fajgerné Dudás Andrea, Esterházy Marcell, Haász István, Havadtoy Sam, Horváth Lóczi Judit, Kármán Dániel, Köves Éva, Kusovszky Bea, Nádler István, Nemes Anna, Nemes Csaba, Pap Gábor, Sóos Nóra, Varga Rita, Vojnich Erzsébet, Zékány Dia.
A Ludwig Múzeumban 2025. szeptember 12-től október 12-ig látható tárlat a Porsche Centrum Budapest támogatásával valósul meg. A kiállítás exkluzív, kétnyelvű katalógussal egészül ki, az Open Books kiadásában, amely a találkozók történeteit, valamint a műalkotások születésének körülményeit is bemutatja. A kiállítást különleges tárlatvezetések kísérik, melyeket elismert művészek és közszereplők tartanak.
A kiállítás nagykövetei: Orvos-Tóth Noémi, Winkler Nóra és Steigerwald Krisztián.
A patcwhork közösségi kampányról bővebb információ ITT, a kiállításról pedig ITT olvasható.
Nyitókép: Alkotás Köves Évával (a nyitóképet és a cikkben szereplő fotókat Turós Balázs készítette)
Nyitókép:
Rend és káosz kéz a kézben – A Világszép korTárs Kapcsolódások egyik workshopján jártunk
„Az előítéletre a személyes kapcsolat a legjobb gyógyír” – Interjú Wirtz Ágnessel, a Világszép Gyermekvédelmi Alapítvány megálmodójával
Világszép Kapcsolódások – Magyarországon huszonnégyezer gyerekről a saját szülei helyett az állam gondoskodik. Élethelyzetüket sokszor csak művészek közvetítésével van módunk megérteni, átérezni.
Szenvedélyesen szeretjük a kultúrát, a művészeteket és a stratégiai gondolkodást. Ez ingyen van. A lapkiadás és az online magazin működtetése azonban pénzbe kerül. Kérjük, ha teheti, támogassa az Art is Business hiánypótló munkáját!
2025 decemberében jelentetjük meg A mecenatúra 125 éve 1900-tól napjainkig című kiadványunkat.
Támogassa a kiadvány létrejöttét, legyen Ön is mecénás!