
Újra magyar kézben a Sziget
– Napokon belül elindul a jegyértékesítés a jövő évi fesztiválra
Az eddigi menedzsment és szervezői csapat az egykori alapító, Gerendai Károly stratégiai vezetésével vág neki a Sziget 2026-os szervezésének. A tervek szerint a jövő évi fesztivált 2026. augusztus 11–15. között rendezik meg.
A fővárosi frakciók pozitív állásfoglalása után elhárult az akadálya annak, hogy a Sziget hosszú távú területbérleti engedéllyel vághasson neki a jövőnek. A londoni székhelyű Superstruct Entertainmenttől Gerendai Károly veszi át a fesztivált működtető Sziget Zrt-t. Gerendai elmondta, hogy a tulajdonosi szerkezete folyamatosan alakul majd az elkövetkező hetekben. Jelenleg is zajlanak az egyeztetések a rendezvény nagyobb alvállalkozóival és partnereivel is, akikkel a terveink szerint közösen finanszírozzák a fesztivált. „Elsőként a Budapest Park csatlakozik szakmai befektetőként, velük biztosan szorosan együttműködünk majd” – mondta.
Kádár Tamás, a cég vezérigazgatója szerint a Sziget életének újabb nagy mérföldköve az alapító, Gerendai érkezése: „A Sziget továbbra is Európa egyik legjelentősebb fesztiválja maradhat, megőrizve azokat az értékeket, amiket több mint három évtizede képvisel, megerősítve a különleges vonzerőt, ami az európai fesztiválpiacon egy másik ligába emeli. Karcsi visszatérése és az általa életre hívni kívánt szakmai összefogás ebben adhat új lendületet azzal az egyedi szemlélettel, amivel a Szigetet anno megálmodta, és a fesztivál első 25 évét aktívan alakította” – mondta Kádár.
A hazai fesztiváléletből nyolc évvel ezelőtt kivonult Gerendai stratégiai kérdésekben határozott elképzelésekkel tér vissza. Ezek megvalósításában és a közös gondolkodásban számít a mostani menedzsment és a cégben dolgozó szakemberek munkájára, illetve a Budapest Park elmúlt évtizedében felhalmozott szakmai tapasztalataira.
Koncert a Budapest Parkban (fotó: Soós Bertalan)
Pálffy András, a Park alapítója ezzel kapcsolatban elmondta: „A Budapest Park és a Sziget együttműködése egyfajta értékközösség. Mindkét brand megőrzi az autonómiáját, ugyanakkor kihasználjuk azokat a szakmai és működési szinergiákat, amelyekkel stabilabbá és jövőállóbbá tehetjük a magyar fesztiválpiacot. Szeretnénk, ha a Sziget nemcsak ikonikus múltja, hanem hosszú távon fenntartható jövője miatt is Magyarország büszkesége lehetne” – emelte ki.
Gerendai meglátása szerint a hosszú távú jövő biztosítéka, ha sikerül a Sziget egyediségét és értékeit hangsúlyosabban kiemelni, a fesztivál kulturális lenyomatát jobban erősíteni, illetve hatékonyabban kihasználni a főváros és az esemény szinergiáját. „Célunk egy mindenki számára szerethető, a nemzetközi piacon is unikális fesztivál új lendülettel történő szervezése” – mondta a régi-új tulajdonos.
A tervek szerint 2026-ban augusztus 11–15. között rendezik a Szigetet, az exkluzív – tavalyi áron tartott – elővételes fesztiválbérlet-akció november 7-én déltől indul, amelyre előzetesen november 5-ig lehet regisztrálni a www.sziget.hu oldalon.
A nyitókép forrása a Sziget.
Lásd még:
„Egy évig készülünk erre a hat napra, nekünk ez a karácsony” – Interjú Vető Viktóriával, a Sziget sajtófőnökével
„A fesztiválélmény nemcsak abból áll, hogy valaki megnézi az esti nagy koncertet, aztán hazamegy” – Interjú Jenna Jalonennel, a Sziget művészeti és élményprogramokért felelős vezetőjével
Hipnotikus mozdulatok a magasban – Idén is felejthetetlen élményekkel várnak a Nagy Utcaszínház és Sétáló Utcaszínház produkciói a Szigeten
„Időnként mentegetőzni kell, de a mi értékeink kezdettől fogva nem változtak” – Interjú Kardos Józseffel, a Sziget Fesztivál programigazgatójával
„Nincsenek arany-, ezüst- és gyémántcsomagjaink, mindenkivel egyéni megállapodást kötünk” – Szponzoráció a Sziget Fesztiválon
„A kultúra és a biznisz egyaránt fontos” – Interjú Garam Tamással, a Sziget Fesztivál marketingvezetőjével
Szenvedélyesen szeretjük a kultúrát, a művészeteket és a stratégiai gondolkodást. Ez ingyen van. A lapkiadás és az online magazin működtetése azonban pénzbe kerül. Kérjük, ha teheti, támogassa az Art is Business hiánypótló munkáját!
2025 decemberében jelentetjük meg A mecenatúra 125 éve 1900-tól napjainkig című kiadványunkat.
Támogassa a kiadvány létrejöttét, legyen Ön is mecénás!


Fotó: Sziget
Fotó: Sziget


