
Videóval búcsúzik az évtől a Lánchíd
A felújítási munkálatokat végző A-Híd Zrt. évek óta együttműködik a Magyar Kultúra Egyesülettel, vállalati fő támogatója a Stefánia Szoborpark tárlatainak.
Az A-Híd Zrt. újítja fel Pest-Buda első hídját, a Széchenyi Lánchidat, amelyet 1849-ben vehetett birtokba a közönség. A most zajló munkálatok során a pálya alapját alkotó különleges acéllemezekből már közel száz darabot beemeltek.
Az oroszlánokon dolgoznak a restaurátorok, a munkálatok az ütemterv szerint haladnak.
A magyarepitok.hu korábban beszámolt arról, hogy kortárs képzőművészeket inspirált a Lánchíd felújítása. Elismert alkotók és fiatal művészek is részt vettek az A-Híd Zrt. és a Magyar Kultúra Egyesület által szervezett projektlátogatáson.
Közvetlenül is betekintést nyerhettek a történelmi hídszerkezet újjáépítésébe. A Lánchídon gyűjtött élmények nyomán készülő műveket jövő tavasszal mutathatják be az érdeklődőknek.
Az A-Híd Zrt. évek óta együttműködik a Magyar Kultúra Egyesülettel, mintegy hat éve vállalati főtámogatóként van jelen a civil szervezet Stefánia Szoborparkban megrendezett tárlatain. A kortárs magyar szobrászművészet összes, hagyományos és kísérletező irányzatát felvonultató kiállítássorozat mostanra hagyománnyá vált, és félévente megújul.
A Magyar Kultúra Egyesület, a Honvéd Kulturális Központ és az A-Híd Zrt. összefogásával megvalósuló szabadtéri tárlatok azért váltak hiánypótlóvá, mert míg a helyigénnyel és a szállítással járó kihívások miatt a szobrászoknak gyakran csak kisplasztikák bemutatására van lehetőségük, addig a Stefánia Szoborparkban zsűri által kiválasztott köztéri szobraikat is meg tudja tekinteni a közönség.
Demcsák Dóra Vanda szobrász, akit 2021 februárjában mutatott be magazinunk
A 2021-es őszi tárlat megnyitóján az A-Híd Zrt. vezérigazgatója, Sal László személyesen hívta meg a művészeket, hogy látogassanak ki a Lánchíd felújítására, hiszen oly sok a közös pont a két terület között: mindannyian fémmel és kővel dolgozva, szerkezetekkel formálják a teret.
Barabás Márton Munkácsy-díjas festő- és szobrászművész már a projektlátogatáson arról beszélt: reméli, az élmény néhány emlékezetes művet eredményez majd, ő például síkplasztikát tervez készíteni. A hídfelújítás és a művészet összekapcsolódásának apropóján azt is megemlítette, hogy oldalági rokonságban van Barabás Miklóssal, aki A Lánchíd alapkőletétele című híres képet festette.
Barabás Miklós: A Lánchíd alapkőletétele
Az építőipari nagyvállalat – a sportszponzoráció mellett – a művészetet is támogatja, társadalmi felelősségvállalási programja keretében pedig 2013 óta évről évre restauráltatja a hidak és hídépítők védőszentje, Nepomuki Szent János szobrait.
A cikk teljes terjedelmében ITT olvasható.
A képek forrása: magyarepitok.hu, bkk.hu
Szenvedélyesen szeretjük a kultúrát, a művészeteket és a stratégiai gondolkodást. Ez ingyen van. A lapkiadás és az online magazin működtetése azonban pénzbe kerül. Kérjük, ha teheti, támogassa az Art is Business hiánypótló munkáját!
2025 decemberében jelentetjük meg A mecenatúra 125 éve 1900-tól napjainkig című kiadványunkat.
Támogassa a kiadvány létrejöttét, legyen Ön is mecénás!