Dalszerző Podcastet indít az Artisjus
by artisbusiness.hu 2025. Apr 12.

Dalszerző Podcastet indít az Artisjus

– Az első beszélgetés fókuszában a költészet és a népművészet, mint a a könnyűzene forrásai állnak

Április 11-én, a magyar költészet napján indult útjára a Dalszerző Podcast. Az Artisjus célja a magyar dalszerzőkre és a kreatív alkotás folyamatára irányítani a figyelmet a mesterséges intelligencia korában. 

A sorozat első epizódja a költészet és a zene kapcsolatát járja körül: vajon édestestvérek vagy „csak” közeli rokonok? Hogyan olvas verset egy zenész? Milyen zenei műfaj áll jól az énekelt versnek? Mi az autentikus? A kérdésre három különböző generáció, de egy tőről fakadó zenei világ képviselője keresi a választ. Az asztaltársaság tagja Palya Bea énekes-dalszerző, az Énekeld magad szabaddá! módszer alapítója, Gryllus Dániel zeneszerző, előadóművész, a Kaláka együttes vezetője és Nóvé Soma, a folk-rockot játszó Mordai frontembere, aki hosszú utat járt be, míg az angolszász rocktól eljutott a magyar népzenéig. Műsorvezető: Péczeli Dóri.

Dalszerző Podcast kiindulópontja az a kulturális felismerés: az emberiség történetében soha nem látott mértékű kihívás előtt áll az anyanyelv zenei párja – a dal. A dal, amely éltet, közösséget teremt, és emberi minőséget közvetít. Éppen ezért az Artisjus célja, hogy a 2025-ben – A Magyar Dalszerzés Évében – még hangsúlyosabban képviseljék a dalszerzők munkáját, és reflektorfénybe állítsák az ihletett, emberi alkotást.

A beszélgetés már elérhető a Dalszerző Spotify csatornáján, ahol rendszeresen jelentkeznek új tartalmakkal, izgalmas kérdésekkel és meghívott vendégekkel.

A nyitóképen (balról jobbra): Gryllus Dániel, Nóvé Soma, Palya Bea és Péczeli Dóri (forrás: Artisjus)

Lásd még:

Néhány év alatt tízmilliárd eurónyi kár – Ekkora veszteséget okozhat a zenei alkotóknak a mesterséges intelligencia egy friss tanulmány szerint

Európában tovább nőttek a beszedett jogdíjak –  Összesen 12,1 milliárd euró jogdíjat szedett be tavaly 116 országban 255 közös jogkezelő.

Majomszelfi és bajszos Mona Lisa – Legeza Dénessel, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának (SZTNH) főosztályvezetőjével beszélgettünk.

Szenvedélyesen szeretjük a kultúrát, a művészeteket és a stratégiai gondolkodást. Ez ingyen van. A lapkiadás és az online magazin működtetése azonban pénzbe kerül. Kérjük, ha teheti, támogassa az Art is Business hiánypótló munkáját!

2025 decemberében jelentetjük meg A mecenatúra 125 éve 1900-tól napjainkig című kiadványunkat.

Támogassa a kiadvány létrejöttét, legyen Ön is mecénás! 

Támogassa a kiadvány létrejöttét, legyen Ön is mecénás! ⮕