
Mesterfogások a filmezésben
– Új kurzust indít a Werk Akadémia
A filmrendezés és a forgatókönyvírás világa iránt érdeklődőknek hirdet kurzust a Werk Akadémia: a Filmes Mesterfogások intenzív képzés oktatói hét héten át vezetik be a diákokat a szakma rejtelmeibe.
Mitől lesz igazán jó egy dráma, vígjáték, kaland-, akció-, esetleg zsánerfilm? A receptek különbözőek: az egyiknél a karakterfejlesztés a súlyosabb feladat, a másiknál a dialóg, a harmadiknál a gegek. A megvalósíthatóság pedig egy újabb fontos téma. Mindezekről – és még többről – lesz szó a WERK következő mesterkurzusán. „Intenzív képzés, amelynek során rengeteg gyakorlati feladatot kell megoldanod. Lesz itt minden a nézőpont megválasztásától a szubtextuális dialógig, a szimbólumok használatától a nézővel való összekacsintásig. A képzés középpontjában a szerkezet, a karakterfejlesztés és a dialóg állnak. Ehhez adódnak azok a főbb rendezési és dramaturgiai fogások, amelyek a műfaji filmekhez kötődnek. Ez jelenléti kurzus, ahol lehet beszélgetni, vitatkozni. Ha valakinek olyan komolyak a szándékai, hogy már dolgozik egy projekten, személyes konzultációt kérhet tanárainktól. A kurzus oktatói a magyar filmkészítés vezető rendezői és forgatókönyvírói, akik ráadásul kitűnő tanárok is. Hét oktató, hét egyedi szemlélet, hogy minél több támpontot, inspirációt kaphass a saját ötleteid megvalósításához” – olvasható a tanfolyam leírásában.
Oktatók:
Bernáth Szilárd rendező, forgatókönyvíró (Larry)
Ferenczi Gábor rendező, forgatókönyvíró, az ELTE oktatója (Vattatyúk, Overdose)
Gigor Attila rendező, forgatókönyvíró (A nyomozó, Terápia)
Kolozsi László író, forgatókönyvíró (A farkas gyomrában)
Miklya Anna író, költő, forgatókönyvíró (Futni mentem)
Nagy V. Gergő forgatókönyvíró (Larry, Minden rendben)
Szeiler Péter rendező, forgatókönyvíró (Hajótöröttek)
„A Filmes mesterfogások oktatói a magyar filmgyártás kiemelkedő alkotói, akik nemcsak a forgatókönyvírás és a dramaturgia technikáját adják át, hanem azt a sajátos szemléletet is, ahogyan ők a filmkészítésről gondolkodnak. Aki meghallgatja őket, másképpen fog filmet nézni. Értőbben. Elemzően. Ettől kezdve minden egyes film, amit megnéz, segítségére lesz abban, hogy ő maga egyre jobb filmíróvá és készítővé váljon” – mondja a kurzusról Kolozsi László író, forgatókönyvíró, a kurzus mentora.
A kurzus időtartama: 7 hét
Képzés ideje: hétfőn és szerdánként 17:20–20:30-ig
Helyszín: Werk Akadémia, 1132 Budapest, Csanády utca 11.
Képzés díja: 299 000 Ft (volt werkeseknek: 254 000 Ft)
A képzésre az első felvételi beszélgetés időpontja: 2025.03.24 17:00
További információk ITT, a képzésre jelentkezni pedig ITT lehet.
A nyitókép forrása a WERK Akadémia.
Lásd még:
„Olyan filmek létrejöttében szeretek részt venni, amelyeket akár tanítani is lehet” – Beszélgetés Muhi Andrással
„Nem illúziót adunk a hallgatóknak” – Interjú Bodó Viktorral
Szenvedélyesen szeretjük a kultúrát, a művészeteket és a stratégiai gondolkodást. Ez ingyen van. A lapkiadás és az online magazin működtetése azonban pénzbe kerül. Kérjük, ha teheti, támogassa az Art is Business hiánypótló munkáját!
2025 decemberében jelentetjük meg A mecenatúra 125 éve 1900-tól napjainkig című kiadványunkat.
Támogassa a kiadvány létrejöttét, legyen Ön is mecénás!