by artisbusiness.hu 2023. Feb 07.

Művészettel a természetért

A  „The Wild Escape”  egy nagyszabású együttműködés, amely múzeumokat, alkotókat és gyerekeket köt össze.

Prominens brit művészek és több mint 500 múzeum fog össze az Egyesült Királyság veszélyeztetett biológiai sokféleségének megőrzéséért. A „The Wild Escape” nevezetű projekt az Arts Council England által finanszírozott egyik legnagyobb múzeumi együttműködés – számolt be az artnews.com.

2021-ben a Natural History Museum – a brit természettudományi múzeum – kiadott egy jelentést, amely szerint az Egyesült Királyság az 1970-es évek óta ökoszisztémájának csaknem a felét elvesztette, területfejlesztés miatt. A kiadvány megállapította azt is, hogy az ország emlőseinek egynegyede és növényeinek körülbelül egyötöde veszélyeztetett.

Erre a helyzetre érkezett válaszként a „The Wild Escape”, amelyet az Art Fund, a World Wide Fund for Nature (WWF), a Royal Society for the Protection of Birds, a National Trust és az English Heritage jótékonysági szervezetek együtt szerveznek.


Forrás: The Wild Escape

A projekt keretein belül 7-11 éves gyerekeket kérnek arra, hogy nézzenek ki maguknak egy kedvenc állatot valamelyik múzeumban, majd készítsenek egy műalkotást, amely elképzeli annak életét a természetes közegében. Ezzel lehetőséget ad a következő generációnak, hogy csatlakozzon a biodiverzitásról szóló eszmecseréhez.

A gyerekek mellett vezető művészek, kreatívok és környezetvédők is csatlakoztak a kezdeményezéshez. A fiatal pályázók részvételét motiválják azáltal, hogy ők is elkészítenek egy hasonló műalkotást. A résztvevő hírességek közül FKA Twigs, énekes, művész például egy földöntúli önarcképet készített, melyet az Egyesült Királyság élővilága ihletett. Mark Wallinger, Turner-díjas művész John Keats „Óda egy csalogányhoz” (Ode to a Nightingale) című művére reflektált saját versével. Az eredeti műben szereplő csalogány, amellyel kapcsolatban Keats a feledés elkerülhetetlenségéről írt, mára a kihalás szélére került. A faj a ’60-as évek óta elvesztette populációjának 93%-át. Erre reflektálva Mark Wallinger művének 93%-át a nyilvánosság számára elérhetetlenné tette, az utolsó négy és fél sort hagyva meg, amelyben a csalogány eltűnik.


Introducing The Wild Escape (forrás: ArtFund UK)

A csatlakozni kívánókat a projekt teljes időtartama alatt várják, és az esemény honlapján megadnak minden segítséget, múzeumok, iskolák és tanárok számára egyaránt.

Nyitókép: The Wild Escape (forrás: artfund.org)

 

Szenvedélyesen szeretjük a kultúrát, a művészeteket és a stratégiai gondolkodást. Ez ingyen van. A lapkiadás és az online magazin működtetése azonban pénzbe kerül. Kérjük, ha teheti, támogassa az Art is Business hiánypótló munkáját!

Támogassa a kezdeményezésünket, legyen Ön is mecénás!