
2023: TOP5 Művészinterjú az Art is Businessen
Összeállításunkból kiderül, mely művészinterjúinkat olvasták a legtöbben idén.
Bagossy László színházrendező, a stuttgarti Theater tri-bühne művészeti igazgatója, a nemrég elhunyt Rolla János hegedűművész, a Il Volo trió, Pálmai Anna és Rujder Vivien színművészek, valamint Oláh Patrik zeneszerző – olvasóink rájuk voltak a leginkább kíváncsiak.
A legtöbben a Bagossy Lászlóval készült interjúnkat olvasták ebben az évben: „Amikor Magyarországra gondolok, csak csóválom a fejem”
Bagossy László (forrás: Bagossy László)
„Rossz látni, ahogy Magyarországon a NER-rel párhuzamosan egyre épül-szépül a Nemzeti Megalkuvások Rendszere is, virágoznak a túlélés, az önámítás, a kognitív disszonancia fantáziadús stratégiái. A magyar értelmiség amúgy is ahhoz van szokva, hogy valamilyen politikai erőhöz csapódva és annak védelméből szemléli a világot, és így válogatja meg a szavait is” – mondja Bagossy László, aki egy ideje Mesterséges Intelligencia (MI) által generált képeket is készít. Az interjúból kiderül, miért és mikor kezdett el foglalkozni az MI hatásával, mit gondol, hogyan változtatja meg az MI a társadalmat és a színházat, és hogy érzi magát Stuttgartban, ahol szeptembertől a Theater tri-bühne művészeti igazgatójaként tevékenykedik. És persze szóba kerül az is, hogyan látja Magyarország helyzetét és jövőjét.
A teljes interjú ide kattintva olvasható.
Befejezetlen interjú Rolla Jánossal: „Büszke vagyok rá, hogy ilyen életet éltem”
Rolla János (forrás: Liszt Ferenc Kamarazenekar)
Rolla János Kossuth-díjas hegedűművész a Liszt Ferenc Kamarazenekar alapító tagja és vezetője volt évtizedeken át. Fiatalos, energikus ember benyomását keltette bennem, ahogy második otthonában, az Óbudai Társaskörben, a Liszt Ferenc Kamarazenekar próbatermének és számos fellépésének helyszínén egy csendes szobát keresett beszélgetésünkhöz. Mivel sietnie kellett valahová, abban állapodtunk meg, hogy majd újra találkozunk, és folytatjuk az interjút – döbbenetes a hír, hogy erre már nem kerülhet sor…
A teljes interjú ide kattintva olvasható.
Három álmodozó olasz srác: Il Volo – Interjú a világhírű, sikert sikerre halmozó, októberben Budapesten is koncertező trióval
Ignazio Boschetto, a romantikus, Gianluca Ginoble, a kreatív, Piero Barone, a pragmatikus. Közismertebb nevükön: Il Volo, a világhódító olasz tenor- és baritontrió. Sokáig nem merték elmesélni odahaza, hogy Beyoncéval szelfiztek, Lady Gagával receptet cseréltek egy washingtoni szálloda konyhájában, Ferenc pápát egy laza „helló”-val szólították meg a tiszteletére rendezett koncertjük után, Sharon Stone-nal baráti chat-váltásban vannak, Plácido Domingo maga ajánlotta fel, hogy vezényli a firenzei Háromm tenor tribute koncertjüket.
A teljes interjú ide kattintva olvasható.
„Nekünk most van most” – Interjú Pálmai Annával és Rujder Viviennel
Cseresznyéskert, olvasópróba (fotó: Horváth Judit)
A Katona József Színház színésznői, Pálmai Anna és Rujder Vivien teljesen különböző közegből érkeztek a színházi világba. Amikor Vivien elindult a Szigetközből felvételizni a Színház- és Filmművészeti Egyetemre, azt sem tudta, ki az a Máté Gábor, aki osztályt indít. Anna pedig már az anyukája, Szirtes Ági hasában is a Katona színpadán volt. Ennek ellenére a két tehetség életében sokkal több a közös pont, mint a különbség. Közös a mesterük, mindketten Junior Príma Díj-asok, hasonló a humoruk és az értékrendjük, rendmániásak, bármiben számíthatnak egymásra, és bármikor benne vannak egy közös utazásban. És most mindketten izgatottan készülnek a Katona negyvenedik évadának Cseresznyéskert-bemutatójára.
A teljes interjú ide kattintva olvasható.
„A zeneszerzés szerintem nem is csupán egy, hanem két főállás” – Interjú Oláh Patrik zeneszerzővel, a Főváros és a BFZ pályázatának győztesével
Oláh Patrik (fotó: Oravecz Géza)
Oláh Patrik Junior Príma és Neszlényi Andor-díjas zeneszerzővel a Budapest születésének százötvenedik évfordulójára kiírt zeneszerző-pályázaton elért győzelméről, karrierterveiről, popularitásról és roma identitásról beszélgettünk.
A teljes interjú ide kattintva olvasható.
A nyitókép illusztráció. Forrás: pixabay.com
Szenvedélyesen szeretjük a kultúrát, a művészeteket és a stratégiai gondolkodást. Ez ingyen van. A lapkiadás és az online magazin működtetése azonban pénzbe kerül. Kérjük, ha teheti, támogassa az Art is Business hiánypótló munkáját!
2025 decemberében jelentetjük meg A mecenatúra 125 éve 1900-tól napjainkig című kiadványunkat.
Támogassa a kiadvány létrejöttét, legyen Ön is mecénás!